Інтернет - не лікар! Перебуваючи на сторінках сайту ви приймаєте угоду користувача
ua ru

Ущільнення на шкірі

Ущільнення на шкірі (гулі) - поодинокі освіти, схожі на кульку з чіткими кордонами. Такі нарости з'являються незалежно від віку і статі людини.

Ущільнення можуть мати м'яку або дуже щільну структуру. Їх розміри, місце, тривалість появи, колір і інші особливості залежать від причин появи. Такі кульки можуть виникати на тілі в будь-якому місці і виступати на кілька міліметрів або сантиметрів над шкірою. Шишка буває одиничною або множинною.

Часто довгий час подібне ущільнення залишається непоміченим. Як таке може бути? Справа в тому, що подібні утворення можуть з'являтися там, де не потрапляють на очі. На перший погляд це відбувається абсолютно спонтанно, до того ж вони можуть рости повільне і не хворіти. Часто людина може жити з ущільненням довгі роки, і навіть не помічати. Але якщо кулька збільшується інтенсивно, шкіра болить і ви помітили інші симптоми, що насторожують, потрібно якомога швидше записатися на прийом до лікаря.

Чому виникають ущільнення на шкірі?

Чому виникають ущільнення на шкірі?

Дивне ущільнення під шкірою може з'явитися з різних причин:

 • спадковий фактор;
 • вікові зміни;
 • інфекційні захворювання;
 • запалення лімфатичних вузлів;
 • травми;
 • пухлини;
 • алергія;
 • гормональні перебудови та ін.

Навіть велика шишка може бути безпечною, так що не потрібно відразу лякатися такого прояву. Але онкологію і інші серйозні проблеми теж виключати не варто, тому піти на прийом до лікаря варто в будь-якому випадку. Особливо неприємно ущільнення, яке заподіює біль або свербить, зазвичай воно має інфекційну природу.

Якими бувають ущільнення під шкірою

Залежно від проявів і причин виділяють різні різновиди ущільнень:

 1. Атерома - кулька з шкірним салом з розтягнулася сальної залози з закупореній вивідний протокою. Виглядає як синюшне ущільнення з чіткими кордонами. У серединці шишка має чорну крапку - це верхня частина забитої протоки. Атерома може загнивати і запалюватися, тому її потрібно відразу видаляти.
 2. Фолікуліт - шишка, схожа на червоний прищ. Зазвичай з'являється під волоссям, на обличчі або стегнах. Шкіра від цього свербить. Зазвичай таке відбувається при запаленнях в волосяних фолікулах. Фолікуліт зазвичай з'являється у людей зі слабким імунітетом, ожирінням, діабетом.
 3. Ліпома - маленькі кульки з жирових клітин. Це шишки досить значного розміру з щільною структурою, але болю не викликають, а шкіра не змінює колір. Зазвичай з'являються на шиї, голові, пахвових западинах і грудей.
 4. Запалення лімфовузлів - підшкірні кульки над місцем розташування лімфатичних вузлів. Ці ущільнення болять, на дотик гарячі і щільні. При цьому спостерігаються й інші ознаки запальних процесів, наприклад, підвищена температура тіла.
 5. Пухлина - шишки різного кольору (темного або нормального). Може боліти або бути абсолютно безболісним. Самостійно визначити злоякісність освіта неможлива, потрібне обстеження у онколога.
 6. Гігрома - щільна шишка з рідиною, яка зазвичай розташовується на зап'ясті. Шкіра при цьому не болить і не свербить, проходить самостійно, якщо вдарити або сильно натиснути.

Це деякі, але далеко не єдині типи шишок на шкірі. Наприклад, ущільнення може бути ознакою алергії або інфекційного захворювання. А якщо кульки помітні в районі суглобів, це можуть бути симптоми остеоартрозу, подагри або артриту.

Лікування кульок під шкірою

Якщо людина знаходить ущільнення під шкірою, перш за все, потрібно записатися на прийом до терапевта. Лікар розпитує пацієнта про те, коли з'явилася шишка і які інші симптоми цього супроводжують. На підставі отриманої інформації він може відразу порекомендувати лікування або відправити хворого до фахівця іншого профілю.

В окремих випадках утворення під шкірою проходять самі, і терапія не потрібна. Але все ж значна частина захворювань, при яких обов'язково лікування. Тягнути з вирішенням проблеми не варто.

Лікування шишок під шкірою зазвичай має комплексний характер і може включати прийом препаратів, хірургічне втручання, носіння спеціальних пристосувань, профілактику появи нових ущільнень.

Якщо кулька з'явився в результаті проблем з суглобами, лікар накладає ортез або гіпсову пов'язку. При ущільненні через варикозу необхідно носити компресійну білизну. У разі грижі лікар вправляє її і призначає носіння бандажа.

При хірургічних втручаннях важливо видалити повністю всі ущільнення. Інакше при деяких хворобах шишка може вирости знову.

Пацієнту необхідно дотримуватися суворої гігієни в тих місцях, де шкіра уражена шишками. Крім того, важливо не допускати, щоб ущільнення сильно терлися об одяг.

Останні статті

Лущиться шкіра на долонях
Суха шкіра рук
Облазить шкіра
Тріскається шкіра на пальцях
Типи шкіри обличчя
Лущитися шкіра обличчя

Схожі статті

Прищики на шкірі
Ущільнення на шкірі
Огрубіла шкіра
Червоні точки на шкірі
Проблемна шкіра
Болить під шкірою
Чому свербить шкіра

Залиште свій коментар

Відправляючи повідомлення, ви підтверджуєте, що ознайомилися з "Угодою користувача" та "Політикою конфіденційності"