Інтернет - не лікар! Перебуваючи на сторінках сайту ви приймаєте угоду користувача
ua ru

Типи шкіри обличчя

Часом буває так, що людина купує косметику, але не домагається від неї потрібних результатів, оскільки не звертає уваги на призначення, написані на упаковці. А адже косметичні продукти потрібно підбирати з урахуванням свого типу шкіри обличчя. Адже саме від нього залежить набір компонентів, які допомагають зберегти природну красу і позбутися від недоліків.

А чи знаєте ви, який у вас тип шкіри? Напевно більшість відповість на це питання: так! Однак на практиці багато хто з нас помиляються, бо не знають особливості всіх типів шкіри.

Основні типи шкіри обличчя

Існує 4 типи шкіри: нормальна, жирна, суха і комбінована. Деякі люди з стверджують, що у них проблемний тип, але в дійсності це не зовсім вірне визначення. Шкіра будь-якого типу може бути проблемною при неправильному догляді або збої в організмі.

До слова, властивості епідермісу з часом змінюються. Чому так відбувається? В цілому, це залежить від гормонального фону, способу життя, стану здоров'я і кліматичних умов. Якщо зараз у вас, припустимо, жирна шкіра, через деякий час це може змінитися.

Перевірка жирності шкіри

Щоб напевно визначити тип шкіри, не обов'язково звертатися до косметолога. Є досить простий спосіб зробити це в домашніх умовах. Для цього знадобиться тільки звичайна серветка.

Перевірка жирності шкіри

Прокинувшись, вмийтеся, але не наносите на обличчя косметику. Проведіть 3-4 години без Догляду коштів і макіяжу, займаючись звичними справами. Потім візьміть суху серветку і притисніть до обличчя. За отриманого результату можна виявити тип шкіри:

  • комбінована - жирні плями добре помітні в Т-зоні;
  • нормальна - в Т-зоні ледь помітні жирні плями;
  • суха - папір повністю суха без слідів шкірного сала;
  • жирна - серветка рясно просочена жиром.

Варто відзначити, що суха шкіра теж може залишати мінімальні жирні сліди. Щоб відрізнити її від нормальної, треба вмитися з милом. Якщо після цього виникло відчуття стягнутості, у вас суха шкіра.

Тест з серветкою показовий при віці до 30 років. Людям старшого віку варто визначати тип шкіри обличчя за характерними ознаками.

Нормальна шкіра

Нормальна шкіра зустрічається рідко. Вона виглядає гладкою, бархатистою і підтягнутою. Ця особа без плям, достатку прищів, подразнень і лущення. Пори ледь видно, жирний блиск зазвичай з'являється тільки в Т-зоні: лоб, ніс і підборіддя.

Догляд зводиться до стандартних процедур, а саме: вмивання за допомогою спеціальних кремів і лосьйонів, використання поживних і тонізуючих кремів.

Жирна шкіра

Жирну шкіру обличчя найпростіше визначити. Вона еластична і лискуча від надлишку шкірного сала. Пори помітно розширені, і часто закупорюються. Тоді з'являються прищі і чорні крапки. Зате при такому типі шкіри уповільнені процеси старіння.

Суха шкіра

Суха шкіра за властивостями повністю протилежна жирної. Вона тонка і ніжна, а пори майже непомітні. Так як синтез шкірного сала знижений, особа не блищить, а має рівний матовий відтінок. Однак при такому типі шкіри часто турбує неприємне відчуття сухості і стягнутості. Без належного догляду з'являються лущення, млявий вигляд і рано утворюються зморшки.

Суху шкіру особливо важливо берегти від зовнішніх впливів, так як вона чутливо на них реагує. На морозі обличчя може запалюватися і червоніти, а при довгому впливі сонця - лущитися від зневоднення.

Комбінована шкіра

Комбінована шкіра відноситься вважається найпоширенішим типом. Така особа має жирні, сухі і нормальні ділянки. Пори помітно розширені в Т-зоні, але майже не видно в інших місцях. Жирний блиск теж з'являється тільки в Т-зоні. Чорні точки і вугри утворюються періодично, але не особливо сильно турбують.

Правила догляду за особою з будь-яким типом шкіри

Незалежно від типу шкіри обличчя потребує створення нормальних умов для обмінних процесів, вироблення білків і роботи сальних залоз. Тому до догляду варто ставитися уважно, забезпечуючи оптимальне зволоження, очищення, захист і харчування.

Наведемо основні правила:

  • користуйтеся косметикою тільки для свого типу шкіри;
  • не проводьте скрабірованіе без попереднього розм'якшення шкірних покривів;
  • завжди тестируйте нову косметику на можливу алергію, для цього нанесіть невелику кількість засобу на зап'ясті і деякий час поспостерігайте за реакцією;
  • при сезонних перед температур особливу увагу приділяйте додатковому зволоженню обличчя.

Пам'ятайте, що без правильного догляду навіть ідеальна шкіра стане проблемною і постаріє завчасно. Тому до вибору Догляду коштів і косметичних процедур варто поставитися з особливою увагою. У цій справі важливий відповідальний, методичний та терплячий підхід.

Останні статті

Лущиться шкіра на долонях
Суха шкіра рук
Облазить шкіра
Тріскається шкіра на пальцях
Лущитися шкіра обличчя
Як підтягнути шкіру

Схожі статті

Облазить шкіра
Як підтягнути шкіру
Прищики на шкірі
Ущільнення на шкірі
Червоні точки на шкірі
Проблемна шкіра
Алергія на шкірі у дорослих
Жирна шкіра обличчя догляд

Залиште свій коментар

Відправляючи повідомлення, ви підтверджуєте, що ознайомилися з "Угодою користувача" та "Політикою конфіденційності"