Інтернет - не лікар! Перебуваючи на сторінках сайту ви приймаєте угоду користувача
ua ru

Тягне живіт після місячних

Якщо місячні вже закінчилися, але низ живота до сих пір продовжує тягнути, це може викликати тривогу. Нерідко такі болі можуть вказувати на різні запальні процеси в органах репродуктивної системи. Також, якщо продовжує боліти живіт, причина може критися в зміні гормонального фону.

Якщо крім болю, що тягне в животі жінка також відчуває неприємні відчуття в попереку, ногах, відчуває слабкість і зауважує за собою перепади в настрої, то їй варто звернутися до гінеколога, щоб той міг встановити, чому виникли нездужання, і поставити діагноз.

тягне живіт після місячних

Фізіологічні причини болю

Біль можуть викликати різні причини навіть в тому випадку, якщо закінчилися місячні. Так, наприклад, больові відчуття внизу живота можуть бути спровоковані:

 • Овуляцією. Якщо у дівчини через тиждень або 12 днів після місячних продовжує тягнути живіт зліва чи справа, то, швидше за все, це процес початку овуляції. Щоб підтвердити припущення, можна скористатися тестом, який продається в будь-якій аптеці;
 • Вагітністю. Якщо в середині менструального циклу у дівчини починає тягнути живіт, і процес супроводжується сильним болем, то, ймовірно, це пов'язано з вагітністю.

Що стосується вагітності, то додатково, крім того, що живіт може тягнути, стан може супроводжуватися такими симптомами:

 • запамороченням;
 • нудотою;
 • болем у грудях і сосках.

Щоб підтвердити або спростувати цю причину хворобливих відчуттів, варто пройти УЗД або купити спеціальний тест на вагітність, який продається в аптеці. Можна помітити, що в період, коли жіночий організм готується до виношування дитини, хворобливі відчуття внизу живота можуть бути викликані посиленим кровообігом. Кров активно надходить в репродуктивні органи. Також неприємні відчуття (продовжує тягнути низ живота) можуть виникнути через розширення маткових зв'язок.

Якщо вагітність протікає нормально, то дискомфорту не буде постійним. Також, щоб знизити біль, можна прилягти і розслабитися.

Якщо в якийсь момент больові симптоми посиляться, а також почнуться сильні виділення кров'янистого або коричневого кольору, і жінці стане дуже погано, то це тривожна ознака. Чому? В цьому випадку можливий ризик викидня або позаматкової вагітності.

Патології місячні ознаки

Якщо тести на вагітність і овуляцію дали негативний результат, але низ живота все ще продовжує тягнути і якщо поперек починає хворіти, то це може говорити про наявність будь-якої патології у вигляді запального процесу. Серед поширених причин подібного роду:

 1. Запалення органів таза.
 2. Алгодісменорея ранній стадії.
 3. Проблеми шлунково-кишкового тракту або травної ссістеми.
 4. Гормональний збій.
 5. Інфекції.
 6. Хвороби сечовидільної системи.

Кожна з перерахованих причин вимагає більш детального розгляду.

Запалення органів малого тазу

Лікарі виділяють цілу групу захворювань, які можуть вплинути на стан органів малого таза під час місячних ознак. Серед них:

 • Ендометрит - хвороба, яка характеризується запальним процесом слизової оболонки матки.
 • Сальпінгіт. Патологія маткових труб.
 • Оофорит. В цьому випадку відбувається ураження яєчника.
 • Міометрія. Відбуваються запальні процеси в м'язовому шарі матки.

Додатково до цієї групи відносять аднексит, цервіцит і вульвіт. При останньої патології відбувається ураження слизової оболонки зовнішніх статевих органів, що легко виявити. Причина виникнення подібних патологій криється в зміні мікрофлори репродуктивної системи, розвитку вірусів, грибків, мікроорганізмів.

В основному такі проблеми виникають через безладних статевих зв'язків, надмірного фізичного навантаження і недотриманні правил особистої гігієни.

Альгоменорея

Хвороба, з якою стикаються дівчата і молоді жінки. Характеризується сильними болями, коли йдуть місячні, а також регулярними збоями менструального періоду. В основному патологія викликана функціональними розладами трьох важливих систем - вегетативної, ендокринної, нервової.

Проблеми шлунково-кишкового тракту і травної системи

В цьому випадку болі, коли йдуть або пройшли місячні, можуть бути викликані:

 • гастритом;
 • метеоризмом;
 • затримкою випорожнень.

Нерідко жінка може зіткнутися і з більш серйозною патологією у вигляді, наприклад, порушення кровообігу в органах малого тазу або кишечника, перекручення петель кишки, загострення виразки або прорив стінки шлунка. Останнє може викликати внутрішню кровотечу. У всіх перерахованих випадках рекомендується якомога швидше звернутися за медичною допомогою.

Хвороби ендокринної системи

Якщо у жінки продовжує боліти живіт, коли йдуть або закінчилися місячні, це може бути причиною наявності ендокринної патології. Серед найпоширеніших - гіперфункція яєчників і порушення роботи щитовидки. Подібні проблеми можуть виникати через неправильне прийомом контрацептивів, тому слід відвідати гінеколога, щоб відкоригувати курс.

Венеричні хвороби

У цьому випадку жінка крім болю може відчувати інші неприємні відчуття. Додатково зі статевих органів у неї виходитимуть гнійні або пінисті виділення рясного характеру. Нарешті, венеричне захворювання також може характеризуватися палінням і свербінням під час статевого акту.

Проблеми сечовидільної системи

Виявити болю можна під час сечовипускання або коли йдуть місячні. Хворобливі відчуття вражають не тільки живіт, але також поперек і органи малого тазу. Доповнюється проблема наявністю крові в сечі. Діагностувати патології можна за допомогою здачі спеціального аналізу урини.

Жінка зобов'язана стежити за своїм здоров'ям. Це допоможе запобігти ризику утворення можливих захворювань або впоратися з проблемою на ранній стадії. Щоб уникнути виникнення хвороб або проблем, слід регулярно відвідувати гінеколога і проходити необхідні обстеження.

Рецензент

Останні статті

Лущиться шкіра на долонях
Суха шкіра рук
Облазить шкіра
Тріскається шкіра на пальцях
Типи шкіри обличчя
Лущитися шкіра обличчя

Схожі статті

Болить живіт як при місячних але їх немає
Болить спина при місячних
Чому місячні болючі?
Сильні знеболюючі при місячних
Як полегшити біль при місячних

Залиште свій коментар

Відправляючи повідомлення, ви підтверджуєте, що ознайомилися з "Угодою користувача" та "Політикою конфіденційності"