Суха шкіра рук
Шкіра - найбільший орган людського тіла, і по її стану можна судити про здоров'я організму в цілому. Причому проблеми з епідермісом зазвичай помітні саме на руках. Адже тут шкірні покриви найчастіше піддаються додатковим зовнішнім впливам, тому найбільш схильні до стресу. Одна з найчастіших проблем - суха шкіра на руках.
Сухість, лущення і тріщини доставляють незручності не тільки в косметичному плані. Вони приносять дуже неприємні відчуття, а якщо нічого не робити, ситуація тільки погіршується. У цій статті ми розглянемо причини сухості шкіри і ефективні методи профілактики проблеми.
Причини сухої шкіри рук
Сухий епідерміс обумовлений зниженою виробленням захисного шкірного сала, коли наша шкіра не отримує достатньо зволоження і поживних речовин. Це відбувається під впливом зовнішніх і внутрішніх факторів, а також може бути спадковою особливістю організму.
У здорової людини суха шкіра на руках - результат негативних зовнішніх впливів, серед яких:
- агресивні хімічні засоби;
- різкі зміни погоди;
- пересушене повітря в приміщеннях;
- тривале перебування на сонці або морозі;
- невідповідна косметика;
- прийом антибіотиків;
- гаряча вода та ін.
У цьому випадку проблема з часом проходить сама собою, коли пропадає негативний фактор. Наприклад, проти впливу побутової хімії допомагають рукавички, а якщо надмірно сухою епідерміс з'явився при прийомі антибіотиків, проблема пройде, як тільки ви скасуєте ліки.
Однак, якщо ви спробували різні методи, але сухість не проходить - це привід задуматися про можливі внутрішні неполадки в організмі:
- зміни гормонального фону;
- дерматологічні захворювання;
- авітаміноз;
- грибкові інфекції;
- порушення метаболізму;
- алергія;
- часті і сильні стреси;
- зневоднення та ін.
У таких випадках ванни, креми та інші косметологічні засоби не допоможуть, поки ви не позбудетеся від причини симптому. Поставити точний діагноз і призначити ефективне лікування може тільки дерматолог. При постановці діагнозу лікар звертає увагу на клінічну картину в цілому: як часто з'являється сухість, чи є лущення, тріщини та інші прояви.
Тест на дуже суху шкіру
Визначити, чи є у вас суха шкіра, досить просто. Натисніть на неї пальцями так, щоб залишилися сліди. Якщо вони довго не проходять, значить, рука має дуже сухий епідерміс. Крім того, проблема очевидна в місцях, де є лущення і тріщини. Це вже досить запущена і небезпечна ситуація. Адже кожна така тріщина - це потенційно сприятливе середовище для розмноження бактерій, а значить і розвитку запальних процесів.
Що робити для профілактики сухості
Так як в основному підвищена сухість шкіри пов'язана з впливом зовнішніх факторів, цю проблему цілком можна попередити. Досить дотримуватися простих заходів обережності, які захищають руки від появи лущення, тріщин і інших неприємних проявів:
- надягайте рукавички для роботи по дому і на дачній ділянці, а також при виході на вулицю в мінусову температуру;
- включайте в свій раціон продукти, багаті вітаміном А і Е, а взимку корисно також приймати полівітамінні комплекси;
- в жарку погоду використовуйте сонцезахисний крем;
- користуйтеся тільки якісним милом з м'яким дією.
Додатково корисно робити ванночки і компреси для рук, які заспокоюють і зволожують шкіру. Це особливо важливо робити в зимовий період, як тільки ви помічаєте перші ознаки проблеми.
В особливій зоні ризику знаходяться люди, чия професія пов'язана з постійним миттям рук або дією хімічних речовин, наприклад, медсестри, лікарі, вчителі, перукарі. У таких випадках профілактика сухої шкіри повинна стати обов'язковим і звичним ділом.
Секрети правильного харчування
При проблемах з сухою шкірою не варто применшувати значимість правильного харчування. Вітаміни беруть участь у багатьох біохімічних процесах нашого організму, регулюючи водний баланс, а також синтез еластину і колагену. Тому в повсякденне меню обов'язково варто включити продукти, які їх містять:
- вітамін А - овочі і фрукти червоного або оранжевого кольору, свіжа зелень;
- вітаміни групи В - курячі яйця, горіхи, соєві боби, банани, сардини, бобові, гриби, цвітна капуста і молочні продукти;
- вітамін С - цитрусові, ківі, шипшина, зелені яблука, зелень;
- вітамін Е - рослинні масла, морепродукти, червона риба, шпинат і молоко.
Якісна свіжа їжа - запорука міцного здоров'я. Ці продукти потрібні не тільки як засіб від сухої шкіри, але і як джерело поживних елементів для всього організму.