Інтернет - не лікар! Перебуваючи на сторінках сайту ви приймаєте угоду користувача
ua ru

Скільки днів можуть йти місячні

Скільки днів можуть йти місячні і як визначати відхилення від норми - ці питання важливі для жіночого здоров'я і відповіді на них повинна знати кожна дівчина. Вивчивши свій організм, ви будете менше переживати про можливі захворювання.

На питання про те, скільки днів повинні тривати регули в нормі, немає чіткої відповіді. Це залежить від індивідуальних особливостей кожної жінки. Нормальним вважається діапазон в 3-7 діб, а весь менструальний цикл триває 21-35 днів. Однак бувають відхилення від цього показника, а жінки при цьому абсолютно здорові.

скільки днів можуть йти місячні

Менструації можуть йти без супутніх симптомів або супроводжуватися деякими змінами:

 • тягнуть болі внизу живота;
 • слабкість;
 • підвищена чутливість грудей;
 • дратівливість;
 • нудота;
 • блювота та ін.

Кожен організм унікальний, тому у дівчат можуть бути свої особливості місячних по тривалості, відчуттям, ознаками. Однак менструації повинна приходити і закінчуватися приблизно через один і той же проміжок часу. Інакше варто відвідати лікаря, так як відхилення можуть свідчити про захворювання.

Крім того, скільки б не тривали місячні, якщо їх супроводжують сильні болі і дивні виділення, відразу записуйтеся до лікаря. Те ж саме стосується ситуацій, коли менструації різко припиняються або йдуть дуже довго.

Якщо з'явилися якісь збої або захворювання, краще дізнатися про це можна швидше. Лікування при ранньому розвитку патології проходить швидше і легше.

Від чого залежить, скільки днів можуть йти місячні

Тривалість місячних може залежати від наступних факторів:

 1. Спадковість. Якщо у мами і бабусі менструації йдуть 7 днів, то велика ймовірність, тієї ж особливості у вас. Тривалість в цьому випадку ніяк не зміниш. Як би вам не хотілося, щоб місячні закінчувалися вже на 3 день, доведеться змиритися.
 2. Індивідуальні особливості. Тривалість місячних може бути різною в залежності від довжини шийки матки, згортання крові, пристрої репродуктивної системи.
 3. Харчування і режим праці. Якщо ви сидите на строгій дієті або сильно втомлюєтеся, то менструації цілком можуть стати мізерними, а в запущених випадках навіть зникнути.
 4. Стрес і емоційні переживання. Жіночий організм чутливо реагує на будь-які нестандартні ситуації. Він швидко переходить в «захисний режим», і менструації стають мізерними або взагалі не приходять.
 5. Гормональні препарати. Такі лікарські засоби впливають на гормональний фон організму. Якщо ви приймаєте, наприклад, гормональні контрацептиви, місячні можуть йти меншу кількість днів, ніж зазвичай, а часом і зовсім пропадають. Якщо скасувати препарат, менструації поступово повернуться до норми.
 6. Захворювання. Тривалість місячних часто порушується при гінекологічних або ендокринних проблемах. Точно встановити причину збою в організмі може тільки лікар.
 7. Вік. Під час статевого дозрівання менструації можуть приходити в різний час. Також цілком нормально, якщо регули йдуть різну кількість днів. Згодом цикл встановиться, і це пройде.

Звичайно, якщо менструації стали йти менше або довше, важливо визначити причину такого явища, але бити тривогу по кожній дрібниці не варто. Разове порушення циклу не небезпечно. Ваш організм цілком міг просто зреагувати на стресову ситуацію, простуду, різку зміну клімату, втома і інші фактори. Якщо в наступному циклі немає проблем з тривалістю, то звертатися до лікаря не обов'язково.

Обчислюємо регулярність місячних

Як дізнатися, з якою регулярністю приходять менструації? Для цього знадобиться поспостерігати за своїм організмом як мінімум 3 місяці і скористатися простою формулою.

Типова помилка жінок - вважати менструальним циклом кількість днів між останніми і першими виділеннями сусідніх місячних. А адже це період з першого дня минулих регул по першу добу наступних менструацій (включаючи цей день). Наприклад, попередні місячні прийшли 25 травня, а наступні - 22 червня. Між ними проходить 28 діб (включаючи день менструацій 22 червня) - це ідеальний цикл.

Місячний цикл завжди повинен тривати один і той же кількість діб. Можливі деякі відхилення, але не постійно. Якщо місячні приходять вчасно, вважається, що статева система жінки в нормі, вона здатна до зачаття і виношування дітей.

Коли дівчина знає, скільки зазвичай у неї тривають менструації, вона зможе вчасно зрозуміти, якщо в організмі з'явилися збої. Якщо в циклі є порушення кілька місяців поспіль, варто записатися на прийом до лікаря і розповісти йому про свої спостереження. Тільки гінеколог може вирішити, чи є аномалія в цьому питанні.

Рецензент

Останні статті

Лущиться шкіра на долонях
Суха шкіра рук
Облазить шкіра
Тріскається шкіра на пальцях
Типи шкіри обличчя
Лущитися шкіра обличчя

Схожі статті

Перші місячні у підлітка
Чому йдуть місячні
Як повинні йти місячні
Місячні цикли
Календар для місячних
Як розрахувати наступні місячні

Залиште свій коментар

Відправляючи повідомлення, ви підтверджуєте, що ознайомилися з "Угодою користувача" та "Політикою конфіденційності"