Інтернет - не лікар! Перебуваючи на сторінках сайту ви приймаєте угоду користувача
ua ru

Рясні місячні що робити

Сильна кровотеча під час місячних може з'явитися у жінки будь-якого віку. Якщо раніше менструації не були такими рясними, це змушує турбуватися. Пам'ятайте, будь-які тривожні зміни можуть бути симптомом небезпечного захворювання. Що робити при рясних місячних і чому вони з'являються? Розповімо про це в нашій статті.

рясні місячні - що робити?

Як зрозуміти, що місячні йдуть занадто сильно?

Нормальним вважається, якщо регули йдуть не більше 7 днів, а виділення мають не надто рясний характер - до 150 мл за добу.

Кількість крові при менструаціях залежить від декількох факторів:

  • спадковість;
  • особливості організму;
  • стан здоров'я.

Зазвичай кров може йти сильно в перші пару днів, але не довше. Ви можете відчувати біль внизу живота, але цілком терпиму.

Перевірити, нормальні чи у вас місячні, можна самостійно. При нормі ви не повинні міняти прокладки кожні 1-2 години - це дуже часто.

Рясна менструація в медицині називається менорагією. Такий стан виникає з ряду причин і може супроводжуватися іншими симптомами:​

  • задишка;
  • сильний озноб або слабкість;
  • темні згустки при виділеннях з піхви;
  • запаморочення та ін.

Тільки після обстеження можна точно встановити причини менорагії і призначити ефективне лікування.

Причини сильної менструації

Коли місячні набувають лякаюче рясний характер, жінки не знають, як на це реагувати. У чому причина такого явища? Наведемо найпоширеніші фактори:

  1. Гормональне порушення. Аномалії в роботі ендокринної системи зазвичай з'являються на початку і кінці дітородного періоду. Тому рясні місячні можуть йти у підлітків і жінок перед клімаксом.
  2. Поліпи або міома матки. Якщо утворень кілька або їх розміри значні, це може спровокувати сильну кровотечу при місячних з великими згустками. У таких випадках також можуть з'являтися переймоподібні болі.
  3. Ендометріоз. При такій патології ендометрій розростається і виходить за межі матки, проникаючи в інші тканини і органи. Однією з ознак цього захворювання є рясні менструації із згустками. Також бувають разові кровотечі між місячними.
  4. Внутрішньоматкова спіраль. У перші кілька місяців після постановки спіралі місячні можуть мати досить рясний характер. Згодом це пройде, але якщо крові дуже багато і це не проходить, варто видалити спіраль і вибрати інший метод контрацепції.
  5. Прийом гормональних препаратів. Такі кошти можуть викликати збій в роботі ендокринної системи, що призводить до рясних місячних. Зазвичай сильна кров йде перші кілька місяців, поки організм звикає до препарату. У 30% жінок цей симптом проходить через 3 місяці. Якщо менорагія триває довше, потрібно звернутися до гінеколога.
  6. Позаматкова вагітність. Кровотеча в цьому випадку супроводжує різкий біль. Звертатися до лікаря потрібно якомога швидше.
  7. Пологи. Рясні місячні часом йдуть після народження дитини. Така кровотеча можуть спровокувати ускладнення, післяпологові травми, запалення і інші фактори. Крім того, характер місячних може змінитися в силу природних причин. Наприклад, тому що шийка матки після пологів стала ширше, тому і виділень більше.
  8. Аборт. Виділення, які починаються після вискоблювання, деякі жінки помилково приймають за місячні. У нормі вони помірні і тривають до 7 днів. Сильне і тривале кровотеча може бути ознакою запальних процесів. Необхідно звернутися до лікаря, який встановить причину проблеми і розповість, що робити в цьому випадку.
  9. Неправильне харчування. Надмірне споживання кисломолочних продуктів провокує вироблення ферментів, що перешкоджають згортання крові. Для такої аномалії характерні рясні кровотечі. Це означає, що жінка неправильно складає своє меню. Потрібно налагодити здорове харчування і намагатися вживати якомога більше елементів, що підвищують згортання крові, щоб організм прийшов у норму.
  10. Запальні процеси. Рясний характер кровотечі при місячних може бути пов'язаний із запаленнями в області малого тазу. При цьому також можуть бути болі внизу живота і попереку, підвищується температура.
  11. Вроджені аномалії. Якщо місячні постійно мають багатий характер і йдуть зі згустками, цей симптом може говорити про те, що у жінки аномальне будова внутрішніх органів статевої системи.

Крім цих причин сильну менструацію можуть викликати стреси, значні навантаження, спадковість, нестача вітамінів. Одні проблеми вдається вирішити, а з іншими нічого не можна зробити, і доводиться вчитися жити з менорагією.

Що робити при рясних місячних?

Навряд чи знайдеться хоч одна жінка, якій подобається міняти прокладки щогодини через рясних місячних. Часом пані вдаються до препаратів, щоб зупинити сильну кровотечу, і вважають, що цього достатньо. Однак це найгірша помилка жінки. Коли крові йде занадто багато, це може бути тривожною ознакою. Не варто вважати такі місячні нормою і не звертати на них увагу.

Відповісти на питання, чому у вас рясні місячні, може лише лікар. Записуватися до гінеколога потрібно якомога швидше.

До прийому бажано дотримуватися наступних рекомендацій:

  • уникати важких фізичних навантажень і стресів;
  • вживати вітаміни;
  • більше відпочивати.

Що потрібно робити для лікування проблеми, лікар визначає індивідуально. Для обстеження можуть призначити УЗД, аналізи крові, біопсію тощо. Гінеколог робить все можливе, щоб зрозуміти причину тривожного симптому.

Пам'ятайте, що звернення до лікаря - це важливий крок на шляху до вирішення проблеми. Тільки в цьому випадку можна зрозуміти, чи є проблеми зі здоров'ям і як їх вирішити.

Рецензент

Останні статті

Чому варто купити посудомийку
Міома матки: міфи та реальність
Чому варто купувати кухонну техніку Редмонд
Що таке алкоголізм, та як його розпізнати (симптоми формування)
Вибір протипролежневого матраца та його переваги
Як правильно підібрати дитяче автокрісло

Схожі статті

Місячні мізерні
Чому після місячних йде кров
Кров'янисті виділення за тиждень до місячних
Місячні шматками
Чорні виділення після місячних
Коричневі виділення при місячних

Залиште свій коментар

Відправляючи повідомлення, ви підтверджуєте, що ознайомилися з "Угодою користувача" та "Політикою конфіденційності"