Інтернет - не лікар! Перебуваючи на сторінках сайту ви приймаєте угоду користувача
ua ru

Причини затримки місячних у підлітків

Багато дівчат-підлітки зіштовхуються з проблемою затримки місячних. Відразу скажемо, це далеко не завжди погана ознака, особливо, якщо ви не займалися сексом. Є багато інших причин затримки місячних у підлітків, крім вагітності. Одні з них цілком нешкідливі, а інші - тривожні. У будь-якому випадку, якщо місячні затримуються надовго, варто задуматися про похід до лікаря, особливо, якщо такі збої відбуваються не вперше.

Як зрозуміти, що у підлітка затримка

Щомісяця організм статевозрілих жінки готується до зачаття. Якщо вагітність не настала, матка відторгає ендометрій, тоді і наступають місячні.

Тривалість нормального менструального циклу (періоду між попереднім і наступним кровотечею) - 20-36 днів. У більшості дівчат він становить 28 днів. Тривалість великої ролі не грає, це індивідуальна особливість кожного організму, важлива тільки регулярність.

Якщо місячні затримуються всього на 5-6 днів, це не вважається небезпечною патологією, особливо, якщо це відбувається всього 1-2 рази в рік. Швидше за все, це випадковий збій організму. Але якщо затримка триває довше (від 7 днів) або відбувається часто, причому вагітність ви вже виключили, це привід серйозно оцінити ситуацію і задуматися про своє здоров'я.

Поширені причини затримки місячних у підлітків (крім вагітності і хвороб)

Якщо дівчинці всього 13-15 років, а місячні почалися тільки недавно, менструальний цикл ще міг не налагодитися. Поки організм не працює «як годинник», тому переживати не варто. У перші 1-2 роки після початку місячних, можливі затримки майже в кожному циклі. Справа в тому, що гормональний фон, поки підліток активно зростає, постійно змінюється, тому рівень і співвідношення гормонів теж бувають різними. Швидше за все, з часом встановиться точна періодичність місячних.

Шукати інші причини варто в основному в наступних випадках:

  • затримка довше 2 місяців;
  • цикл вже встановився, але менструації несподівано затримуються;
  • підлітку 17 років або більше;
  • є інші тривожні симптоми, які можуть вказувати на захворювання.

причини затримки місячних у підлітків

Для початку, перш ніж хвилюватися і записуватися до лікаря, кожній дівчині варто задуматися про те, чи немає в її житті чинників, які можуть порушити менструальний цикл. Місячні можуть затримуватися з різних причин:

  1. Стреси - менструації можуть не настати через сильні емоцій. Нервове напруження можуть викликати конфлікти з однолітками, навчальне навантаження, сварки в родині і інші фактори. Крихкий жіночий організм реагує на це затримкою місячних.
  2. Виснажливі фізичні навантаження - менструальний цикл буває непостійним у підлітків, які займаються спортом або важкою фізичною працею. Тоді варто переглянути спосіб життя дівчини.
  3. Дієти та неправильне харчування - менструальний цикл може порушуватися, якщо підліток захоплений жорсткими дієтами або харчується неповноцінно. Зазвичай таке явище називають «косметичної аменореей».
  4. Відхилення маси тіла - якщо дівчина занадто худа, немає нічого дивного в тому, що її організм не працює належним чином. Жіночого тіла для нормальної роботи потрібно не менше 25% жирової тканини. Набір ваги (особливо за короткий період) теж може спровокувати збої в менструальному циклі. Оптимальний баланс жирової тканини дуже важливий для дівчини, особливо в підлітковому віці, коли організм тільки формується.

Як бачите, вагітність - далеко не єдина можлива причина, чому менструація може не настати в покладений термін. Важливо відстежувати, скільки днів не було місячних і як часто відбувається затримка. Це може відстежити фактори ризику і по можливості їх усунути.

Можливі захворювання

Навіть якщо ви виключили вагітність і знайшли фактори ризику, які могли викликати затримку менструації, не буде зайвим звернутися до гінеколога. Пам'ятайте, що захворювання, які порушують роботу статевої системи, можуть з'явитися з різних причин навіть у підлітка.

запальні захворювання

Небезпечна причина затримки менструації - запальні захворювання статевих органів: аднексит, сальпінгоофорит, сальпінгіт, ендометрит та ін. Крім того, місячні можуть затримуватися при патологіях сечовидільної системи: цистит, пієлонефрит і т. П.

Гормональні збої

Ще одна часта причина - гормональний збій. Так як регулярність менструального циклу обумовлена виробленням гормонів, їх дисбаланс впливає на місячні і нерідко призводить до того, що відбувається затримка навіть без видимої причини.

Збій може бути викликаний не тільки вагітністю, але і прийомом гормональних препаратів, хворобами, генетичними особливостями. Щоб зрозуміти, в чому причина таких змін, потрібно пройти обстеження і здати аналізи на гормони.

Інтоксикація

Місячні також можуть затриматися при інтоксикації організму. Це отруєння небезпечними речовинами. Через збої в роботі, організм включає захисну функцію, і менструація в такому випадку затримається на довгостроковий період. У цьому випадку важливо зрозуміти, що викликало отруєння, а щоб вивести токсини, потрібно приймати препарати, дихати свіжим повітрям і рясно пити.

ГРВІ чи грип

Ці захворювання серйозно послаблюють імунітет і впливають на гормональний фон, особливо, якщо для лікування підліток брав антибіотики. Тоді місячні можуть затриматися навіть після одужання. Якщо дівчина нещодавно перенесла ці захворювання, а менструація не настає довше тижня, варто звернутися до лікаря, так як запальний процес міг перейти на статеві органи.

Таким чином, існує багато різних захворювань, які порушують регулярність місячних. Що повинен робити підліток і як лікуватися в кожному конкретному випадку, розповість лікар. Головне, не боятися і звертатися до гінеколога своєчасно.

Думка автора

У дівчаток підлітків може бути затримка менструації з різних причин. Ми постаралися описати ймовірні і поширені причини. Але настійно рекомендуємо проходити консультацію у гінеколога.

Рецензент

Останні статті

Лущиться шкіра на долонях
Суха шкіра рук
Облазить шкіра
Тріскається шкіра на пальцях
Типи шкіри обличчя
Лущитися шкіра обличчя

Схожі статті

Нема місячних 2 місяці тест негативний
Чому місячні не йдуть
Болить живіт як при місячних але їх немає
Ознаки місячних

Залиште свій коментар

Відправляючи повідомлення, ви підтверджуєте, що ознайомилися з "Угодою користувача" та "Політикою конфіденційності"