Інтернет - не лікар! Перебуваючи на сторінках сайту ви приймаєте угоду користувача
ua ru

Перші місячні у підлітка

Як виглядають перші місячні у підлітка і що з цим робити? Дівчат у віці від 10 років цікавлять всі ці питання. Адже саме з 10-16 років у підлітків з'являються перші менструації. Настає вік, коли приходить статеве дозрівання, і організм починає кардинально перебудовуватися:

 • формується фігура, і колишня дівчинка тепер дівчина-підліток з красивою талією, грудьми, округлими стегнами;
 • перед менструацією можуть з'являтися незвичайні відчуття: біль внизу живота, виражена слабкість, запаморочення, перепади настрою, безпричинна плаксивість;
 • на нижній білизні можна помітити білі - це ознаки перебудови гормонального фону. З моменту їх появи приблизно через рік повинна перший раз піти менструація.

Якщо ти помітила ці ознаки, хороша ідея - носити з собою прокладку на всякий випадок. Адже складно передбачити, коли саме почнуться менструації в перший раз. Вони можуть піти вже на наступному уроці. Якщо ти готова до місячним, це заспокоює. Але якщо вони пішли несподівано, не соромся попросити прокладку у будь-який знайомої дівчини.

Початок місячних часто зумовлене генетично. Наприклад, якщо у бабусі і мами це сталося в 12 років, швидше за все, у тебе буде те ж саме. Це звичайний вік для початку місячних. Але якщо це сталося трохи раніше або пізніше, хвилюватися не варто. Звертатися до лікаря потрібно, якщо тобі вже більше 16 років, а місячні так і не прийшли.

Як проходять перші місячні у підлітка?

перші місячні у підлітка

Темні кров'яні виділення на трусах дівчини-підлітка свідчать про те, що пішли перші місячні. Це важлива подія для кожної майбутньої жінки.

Перший час менструації у підлітків зазвичай несильні, часом це просто коричнева мазня або всього кілька крапель, які і не відразу помітиш. Але якщо у тебе пішло повноцінне кровотеча, переживати не варто, це означає, що гормональний фон вже досить сформований. Рясність місячних перший час в цілому залежить від процесу дозрівання і індивідуальних особливостей організму.

Виділення можуть бути рожевими, коричневими або червоними. При місячних також можна помітити невеликі темні згустки - це теж норма. Вони означають, що матка очищається від ендометрія і готується до нового циклу.

Менструації в нормі тривають 3-7 днів. Ти будеш відчувати їх весь цей час. У перші 2-3 дні місячні зазвичай йдуть сильніше, ніж в наступні. Часом здається, що ти втратила вже цілий літр крові, але в дійсно це не так. Зазвичай під час місячних виходить до 250 г кров'яних виділень.

У четвертий день менструації стають менш сильними, припиняються або перетворюються в мазанину. Поступово виділення зовсім зникнуть - це значить, що місячні закінчилися.

До слова, зазвичай місячні у дівчини-підлітка йдуть таку ж кількість днів, як у її мами. Але в перший час немає ніяких правил, адже твій організм тільки «налаштовується».

Тривалість менструального циклу залежить від індивідуальних особливостей. У нормі між початком перших місячних і першим днем ​​наступних регул має проходити 21-35 днів. Це і є твій менструальний цикл. Організм підлітка входить в цей ритм поступово.

Що робити в перший час?

З моменту, коли місячні пішли в перший раз, підліток вступає в дітородний вік. Дівчина повинна знати про будь-яких ризиків, які пов'язані з сексуальними зв'язками. В цілому, чим більше ти знаєш про свій організм, тим краще. Тобі простіше буде сприйняти свої зміни фізично і морально.

Ти можеш поговорити на цю тему з іншими дівчатами, у яких вже пішли місячні. Вони розкажуть про те, що відчувають в ці дні і як до них готуватися. Особливо добре, якщо у тебе довірчі відносини з мамою, і вона підкаже, що робити в перший час.

Якщо критичні дні почалися в школі, ти можеш відразу сказати про це своєму класному керівнику і відпроситися додому. Дівчата часто відчувають сильні неприємні симптоми в цей час, і це абсолютно нормально.

Розкажи про те, що почалася перша менструація мамі або іншого близького людині. Зняти хворобливі відчуття можна анальгетиками, а заспокоїти нерви - настоянкою валеріани.

У перший час дівчата-підлітки зазвичай користуються прокладками, але зараз існують і інші види гігієнічних засобів. Ти можеш також купувати тампони або менструальні чаші. Головне, щоб тобі було зручно.

Затримка і інші проблеми з місячними - коли звертатися до лікаря?

Затримка місячних у підлітків не завжди вважається поганою ознакою. Твій гормональний фон тільки формуються, тому часом виникають різні аномалії. Між менструаціями в перший час може проходити від 3 до 8 тижнів. Тільки приблизно через 1-3 роки цикл нормалізується, і місячні будуть приходити через рівну кількість днів. Тоді ти зможеш почати свій перший календар менструального циклу, який допоможе заздалегідь визначити, коли повинні піти наступні регули. Зараз для цього існують програми, які можна встановити на комп'ютер або мобільний телефон.

Періодичність менструацій може порушуватися не тільки в силу віку. Жіночий організм чутливо реагує на багато факторів:

 • низька маса тіла або надмірна вага;
 • стреси, хвилювання і переживання;
 • зміна клімату;
 • перенесені захворювання та ін.

Тому не варто панікувати, якщо критичні дні трохи затрималися. Краще подумай, чи є один з цих факторів в твоєму житті, і понаблюдай за своїм організмом. Якщо зі здоров'ям щось не так, ти обов'язково помітиш.

Дівчина-підліток повинна звертатися до лікаря в наступних випадках:

 • ти займалася сексом, і з'явилася затримка місячних, тому є ймовірність вагітності;
 • кровотеча під час менструації занадто сильне (менорагія);
 • регули тривають більше тижня;
 • ти відчуваєш нестерпні болі під час критичних днів;
 • кров'янисті виділення з'являються між місячними;
 • менструальний цикл не налагодився за 2 роки;
 • після початку останньої менструації пройшло більше 8 тижнів, а нові регули так і не пішли

У будь-якому випадку, якщо тебе або твоїх батьків щось турбує, краще звернутися до лікаря. Гінеколог зможе точно визначити, чи є проблеми.

Рецензент

Останні статті

Лущиться шкіра на долонях
Суха шкіра рук
Облазить шкіра
Тріскається шкіра на пальцях
Типи шкіри обличчя
Лущитися шкіра обличчя

Схожі статті

Як повинні йти місячні
Скільки днів можуть йти місячні
Місячні цикли
Календар для місячних
Як розрахувати наступні місячні
Причини затримки місячних у підлітків

Залиште свій коментар

Відправляючи повідомлення, ви підтверджуєте, що ознайомилися з "Угодою користувача" та "Політикою конфіденційності"