Інтернет - не лікар! Перебуваючи на сторінках сайту ви приймаєте угоду користувача
ua ru

Місячні після пологів

Молоді мами до пологів часто цікавляться, коли після народження дитини можуть початися місячні. Не секрет, що після рід цикл відновлюється тривалий час. За цей проміжок він може поміняти довжину і навіть щедрість виділень. Також можна відзначити, що місячні після пологів менш болючі.

Кровотеча після пологів - це не місячні ознаки

Іноді після рід у жінки може починатися невелика кровотеча у вигляді виділень кров'янистого відтінку. Це не місячні. Такі виділення називаються лохіями. Вони являють собою скупчення матеріалу, що залишився всередині матки після того, як на світ з'явилася дитина.

Матка в період лохий, особливо якщо робили кесарів, максимально уразлива і може піддатися будь-якої інфекції. Жінці слід стежити за Гигину, регулярно міняти прокладки. Також рекомендується спостерігати за багатством і характером виділень. Норма - це коли лохії через 3 дня починають слабшати і поступово перестають йти.

Якщо лохии через день з моменту їх початку несподівано припиняють йти, необхідно піти до лікаря. Проблема може критися в затримці крові в порожнині матки. Таке явище називають гематометрой, і воно може спричинити за собою ризик проникнення або розвитку всередині інфекції.

Як відрізнити місячні від лохій?

Лохії відрізняються від місячних. Яка ознака?

 • Колір. Вже через тиждень виділення набувають світлий відтінок і до кінця перетворюються в безбарвну слиз.
 • Тривалість. Менструація триває тиждень максимум. Виділення лохій можуть тривати місяць, поступово згасаючи.

Визначити, які саме виділення виходять з матки після рід або якщо був зроблений кесарів нескладно, і з цим здатна впоратися кожна жінка. Однак, якщо виникли сумніви, чи варто все ж відвідати гінеколога.

Все про місячні після народження дитини

Коли жінка вагітна, місячні перестають йти - це нормальний механізм, так як організм робить все можливе, щоб зберегти плід, підвищуючи гормональний фон і забезпечуючи плоду комфортні умови для виживання і росту. Після рід фон відновлюється, і поступово починаються місячні.

Коли слід чекати місячні?

Термін приходу місячних після рід або в тому випадку, якщо був зроблений кесарів, коли пройшла вагітність, у кожної жінки залежить від декількох факторів, у число яких входить також годування грудьми. Молоко в грудях жінки з'являється завдяки активному виробленню пролактину - спеціального гормону. Він запобігає зростання яйцеклітини, сповільнюючи її розвиток, і сприяє лактації.

коли чекати місячні після пологів

Менструальний цикл, якщо здійснюється грудне вигодовування, може початися приблизно через два місяці після народження дитини. У деяких жінок цей проміжок може збільшитися до півроку і більше. На це також впливає годування «по годинах» або «на вимогу».

Якщо місячні затримуються на рік і більше, то необхідно користуватися препаратами контрацепції, а також слід відвідати гінеколога, щоб виключити можливість розвитку гіперпролактинемії.

Коли роблять кесарів, жінки згодом вдаються до штучного годування. В цьому випадку місячні можуть відновитися за місяць після того, як жінка народить дитину. Також за місяць відновиться овуляція, і молода мама може знову завагітніти.

Тривалість

Скільки можуть йти місячні після рід? Спочатку менструація буде щедрою. Сильні виділення будуть супроводжуватися згустками крові. Незважаючи на те, що це вважається нормою, якщо прокладці потрібно регулярна заміна з перервою менше години, слід бити на сполох і бігти за допомогою лікаря. Занадто рясні виділення можуть бути ознакою початку кровотечі.

Наступні місячні, яким належить розпочатися, вже не будуть такими рясними, їх характер прийде в норму. Варто також відзначити, що якщо жінка вирішила годувати дитину грудьми, то місячні у неї можуть мати вигляд виділень, що мажуть, що пояснює наявність нехай вже і невеликої кількості пролактину.

Серед чинників, здатних вплинути на першу менструацію після пологів або кесаревого розтину:

 1. Недосипання.
 2. Погане харчування.
 3. Депресія.
 4. Молодий вік.

Також змінити характер місячних можуть різні патології або ускладнення, які виникли у жінки після рід.

Які можуть бути зміни місячних ознак?

Протягом декількох циклів місячні будуть непостійними. Так, наприклад, перші місяць-два-три менструації можуть відрізнятися тривалістю, багатством виділень і в деяких випадках навіть кольором. За цей період цикл повинен відновитися. Місячні повернуться до дородовим характеристикам.

Серед можливих змін місячних ознак:

 • мізерні виділення перших порах змішаного вигодовування;
 • рясні місячні перші два-три цикли після пологів;
 • збій циклу.

Також у деяких жінок місячні можуть супроводжуватися болем, хоча до цього вони проходили нормально. Іноді це може бути навпаки - біль, яка раніше викликала дискомфорт, проходить. Про всяк випадок, щоб запобігти ризику можливої інфекції, жінка повинна піти до гінеколога.

Чому відбуваються зміни?

Серед причин, чому не планують починатися місячні, або їх змін в тривалості, обильности можна відзначити:

 • виділення пролактину, що сприяє утворенню грудного молока;
 • придушення овуляції;
 • придушення вироблення естрогену, через що менструації стають нерегулярними або зовсім відсутні тривалий час.

Після того, як місячні зможуть піти нормально, жінці варто знову почати прийом контрацептивів. Це знизить ризик можливої вагітності. Нерідкі випадки, коли вагітність після пологів наступала ще до того, як приходили перші місячні.

Якщо менструальний цикл не може довго початися, слід спочатку зробити тест на вагітність, а після піти до гінеколога. Він проведе обстеження організму і поставить діагноз. Нерідко може знадобитися додаткова консультація ендокринолога.

Думка автора

Щодо цього питання краще проконсультуватися у гінеколога. Дуже багато факторів впливають на швидкість появи перших місячних після пологів. Ми лише підібрали найпоширеніші.

Рецензент

Останні статті

Лущиться шкіра на долонях
Суха шкіра рук
Облазить шкіра
Тріскається шкіра на пальцях
Типи шкіри обличчя
Лущитися шкіра обличчя

Схожі статті

Чому йдуть місячні
Нема місячних 2 місяці тест негативний
Чому місячні не йдуть
Як повинні йти місячні
Місячні цикли
Місячні після аборту
Календар для місячних
Як розрахувати наступні місячні

Залиште свій коментар

Відправляючи повідомлення, ви підтверджуєте, що ознайомилися з "Угодою користувача" та "Політикою конфіденційності"