Інтернет - не лікар! Перебуваючи на сторінках сайту ви приймаєте угоду користувача
ua ru

Місячні на 4 дні раніше

Чому місячні пішли раніше терміну? У цього явища багато причин, які залежать від великої кількості факторів і особливостей організму. Часто навіть місячні на 4 дні раніше терміну змушують жінок тривожитися.

Щоб не хвилюватися, краще якомога швидше відвідати лікаря. Гінеколог точно скаже, чи є у вас проблеми зі здоров'ям, пояснить причини порушення графіка і призначить ефективну корекцію циклу.

місячні на 4 дні раніше

Місячні раніше терміну - безпечні причини

Місячні на 2-4 дні раніше терміну можуть бути не пов'язані з проблемами в організмі. Це відносно невеликий збій, який можна пояснити багатьма безпечними причинами.

 1. Становлення гормонального фону. У підлітковому віці налагоджені поки не всі процеси в організмі, тому цілком можливий різний термін настання місячних. Тому не потрібно переживати, якщо менструації не прийшли в призначений день. Це нормальна ситуація, якщо регули почалися недавно. З моменту першої менструації пройде ще 3-4 роки, під час яких встановлюється цикл, і поки можна не переживати з приводу нерегулярних місячних.
 2. Сильні стреси та емоційні переживання. Такі «струсу» організм переживає по-різному, вони можуть внести істотний корективи в менструальний цикл.
 3. Різка втрата ваги. Це серйозне випробування для організму, яке порушує багато звичних процеси.
 4. Вагітність. У жінки може початися так зване кровотеча імплантації. Кров виділяється, коли запліднена яйцеклітина пошкоджує капіляри під час просування до матки. Це кровотеча часом плутають з місячними. Таке буває, якщо у вас ранній термін вагітності, і інших ознак зачаття поки немає.
 5. Прийом гормональних препаратів. Багато жінок приймають гормональні контрацептиви, які викликають збої в нормальному виробленню гормонів. Тоді немає нічого дивного в тому, що місячні можуть піти занадто рано.
 6. Підвищені фізичні навантаження. Якщо незадовго до того, як повинні починатися менструації, ви посилено тренувалися або багато працювали, це може спровокувати ранній початок регул.
 7. Різка зміна клімату або часових поясів. Це стресова ситуація для організму, яка змушує його працювати в напруженому режимі. Тоді менструації цілком можуть прийти рано і тривати недовго.

Коли варто хвилюватися?

Якщо місячні приходять занадто рано, бити на сполох варто, коли це явище стало регулярним, кров йде надто рясно або з'явилися інші тривожні симптоми. Навіть якщо менструації почалися всього на 4-5 днів раніше терміну, але ви відчуваєте сильні болі, це привід звернутися до лікаря. Крім того, варто тривожитися при великому збої в регулярності циклу, наприклад, якщо до звичайних регул повинна бути ще тиждень або 10 днів, а кров'яні виділення вже почалися.

 1. Патології і травми. З місячними часом плутають маткова кровотеча, яке може початися, якщо орган травмований, запалений або в ньому розвиваються хвороби.
 2. Позаматкова вагітність. В цьому випадку у жінки йде кров, яку можна сплутати з місячними, тільки це явище супроводжується сильними, майже нестерпними болями. Звертатися до лікаря потрібно якомога швидше, так як це небезпечно для здоров'я.
 3. Викидень. Починається рясна кровотеча з великою кількістю великих кров'яних згустків. Якщо у жінки зазвичай виділяється багато крові при менструації, таку ситуацію теж можна сплутати з регулами. Навіть якщо ви не підозрювали про вагітності, викидень можна визначити по занадто рясного кровотечі. Звертатися до лікаря потрібно якомога швидше. При невідкладної медичної допомоги висока ймовірність збереження вагітності.
 4. Збої в гормональному фоні. Таке трапляється з різних причин, а щоб їх точно встановити, жінці потрібно обстежитися. Це може бути через неправильну роботу щитовидки, пухлин в гіпофізі, індивідуальних особливостей організму та ін.

Пам'ятайте, що збої у менструальному циклі бувають у статевозрілих жінок в будь-якому віці. У кожному такому випадку варто серйозно задуматися про те, чому почалися місячні, і при найменших підозрах на небезпеку для здоров'я звертатися до лікаря.

Рецензент

Останні статті

Лущиться шкіра на долонях
Суха шкіра рук
Облазить шкіра
Тріскається шкіра на пальцях
Типи шкіри обличчя
Лущитися шкіра обличчя

Схожі статті

Місячні йдуть 7 днів
Як повинні йти місячні
Скільки днів можуть йти місячні
Місячні цикли
Кров'янисті виділення за тиждень до місячних
Календар для місячних
Як розрахувати наступні місячні

Залиште свій коментар

Відправляючи повідомлення, ви підтверджуєте, що ознайомилися з "Угодою користувача" та "Політикою конфіденційності"