Інтернет - не лікар! Перебуваючи на сторінках сайту ви приймаєте угоду користувача
ua ru

Коричневі виділення при місячних

Якщо менструація протікає незвично, це привід насторожитися і турбуватися для кожної жінки. У чому причина коричневих виділень при місячних? У цій статті ми внесемо ясність в це питання і розповімо, коли жінці варто побоюватися незвичайного кольору.

коричневі виділення при місячних

Коли коричневі виділення при місячних нормальні

Отже, якщо справа стосується червоно-коричневої мазні при менструаціях, багато що залежить від часу, коли вона з'являється. На початку або відразу після місячних це вважається варіантом норми.

Незвичайний темний колір можна пояснити тим, що крові з матки поки не багато. Вона змішується з вагінальним секретом і окислюється. Тоді на гігієнічному засобі можна побачити виділення, яке має коричневий колір.

З тієї ж причини, коли місячні пройшли, краплі темного (навіть чорного) кольору теж цілком нормальні. Такі виділення можливі ще кілька днів після менструації.

Привід звернутися до лікаря

На жаль, коли виділення при менструаціях має коричневий колір, це завжди не рахується нормою. Часом це ознака серйозного захворювання.

Звертатися до гінеколога варто, якщо виділення коричневого кольору з'явилися у дівчини замість місячних. Цей симптом буває в різних обставинах:

  • гормональні збої;
  • відновлення після пологів;
  • захворювання статевої або ендокринної системи;
  • порушення метаболізму;
  • ослаблений імунітет;
  • надмірно сувора дієта;
  • реабілітація після аборту або хірургічної операції;
  • вікові зміни;
  • вагітність;
  • серйозні емоційні напруги.

Записуватися на прийом до гінеколога варто при перших же незрозумілих проявах, коли з'являється коричнева або навіть чорна кров. Не варто тягнути час, адже будь-яку проблему краще вирішувати на ранніх етапах розвитку. У кожному разі після обстеження лікар індивідуально визначає, чому в організмі жінки відбулися такі зміни.

Вікові зміни

При обстеженні лікар завжди враховує час, коли місячні мають коричневий колір, і вік жінки. Наприклад, якщо мова йде про дівчину-підлітка при становленні менструального циклу, темна або навіть чорна кров в невеликій кількості - це цілком норма. З цього приводу переживати не варто.

Перед менопаузою у жінки також можуть бути місячні темного відтінку. Це пов'язано з тим, що функції яєчників згасають, і гормональна система перебудовується. Варто враховувати, що клімактеричний період зараз «помолодшав» і таке може відбуватися вже в віці 38-40 років.

Однак в деяких випадках темна кров - дуже тривожний симптом. Наприклад, якщо коричневі або чорні місячні стали нормою. Звертатися до лікаря потрібно негайно.

Методи контрацепції

Гінеколог обов'язково враховує, які засоби запобігання використовує жінка. Наприклад, прийом гормональних контрацептивів цілком може стати причиною того, що місячні мають незвичний темний відтінок. Такі препарати викликають штучний дисбаланс гормонів, а їх неправильна вироблення може заважати нормальній менструації, тоді з'являються коричневі або чорні виділення.

Такі зміни особливо часто з'являються в перші 3 місяці курсу гормональних контрацептивів. Незвичне коричнювате виділення може бути мізерним (всього кілька крапель) або рясним з чорними згустками.

Незвичайні місячні також можуть з'являтися в перші 6 місяців після постановки внутрішньоматкової спіралі. Вона вводиться в порожнину матки і перешкоджає заплідненню яйцеклітини. Згодом організм жінки звикає до спіралі, але спочатку місячні бувають мізерними. Менструація цілком може мати коричневий відтінок, оскільки організму важко виводити ендометрій через нову перешкоду.

Вагітність

Темно-коричневі виділення можуть з'являтися на початку вагітності, як раз в ті дні, коли повинні були бути місячні. Це цілком нормальне явище, особливо, якщо було штучне запліднення. Однак, якщо коричнева кров у вагітної з'являється тривалий час, це привід перевірити жінку на наявність патологій.

У такому випадку потрібно регулярно спостерігатися у лікаря, так як велика ймовірність викидня.

Крім того, цілком нормальною вважається ситуація, якщо чорна кров з'являється під час менструації відразу після вагітності. Організму потрібно трохи часу, щоб відновитися після пологів. Нічого дивного, якщо замість місячних можуть бути нерегулярні виділення, які мають темний відтінок. Якщо у вас немає інших неприємних симптомів, наприклад, свербіння або паління, хвилюватися не варто.

Підводимо підсумки

Як бачите, існує чимало причин, чому під час місячних може бути червоно-коричнева кров. У будь-якому випадку, не варто сильно хвилюватися, так як це тільки погіршує ситуацію. Краще відразу зверніться до лікаря. Він визначить причину такого явища з урахуванням всіх можливих факторів.

Думка автора

Ми підібрали для вас найпоширеніші причини коричневих виділень при місячних. Настійно рекомендуємо звертатися до досвідченого лікаря!

Рецензент

Останні статті

Лущиться шкіра на долонях
Суха шкіра рук
Облазить шкіра
Тріскається шкіра на пальцях
Типи шкіри обличчя
Лущитися шкіра обличчя

Схожі статті

Кров'янисті виділення за тиждень до місячних
Місячні шматками
Чорні виділення після місячних

Залиште свій коментар

Відправляючи повідомлення, ви підтверджуєте, що ознайомилися з "Угодою користувача" та "Політикою конфіденційності"