Інтернет - не лікар! Перебуваючи на сторінках сайту ви приймаєте угоду користувача
ua ru

Чому свербить шкіра

Про свербінні, механізмах і причини його походження не так багато наукових знань, але це одне з найбільш нав'язливих відчуттів для людини. Навіть саме слово «сверблячка» викликає неприємні асоціації. Якщо вас турбує це відчуття, саме час дізнатися, чому свербить шкіра і як позбутися від цього прояву.

Як виникає свербіж

Згідно зі статистичними дослідженнями, у кожного з нас сверблять різні місця тіла приблизно по 100 разів на день. Ми навіть не помічаємо цього. Але відразу скажемо, що свербіж не можна вважати захворюванням, це лише симптом, який не виникає сам по собі. Тіло не може свербіти без причини, навіть якщо через якийсь час це відчуття проходить без видимих ​​причин.

Чому ж виникає відчуття свербіння? Раніше це вважали різновидом болю, але потім вчені прийшли до висновку, що це зовсім не так. Проте, дещо спільне з болем все-таки є, адже бажання свербіти теж викликано сигналами від головного мозку. Візьмемо простий приклад: по руці повзе сонечко. Шкіра через нервові закінчення отримує інформацію про присутність стороннього об'єкта і посилає дані про це в мозок, а той вже формує сигнал: подивися і перевір, чи все в порядку. Цей сигнал проявляється через відчуття свербіння.

А чи знаєте ви, чому після почісування, виникає приємне відчуття? Причина у виділенні серотоніну. І чим більше він виділяється, тим приємніше ви себе відчуваєте. Не дивно, що деколи складно перестати свербіти.

До слова, згідно з останніми дослідженням, бажання свербіти іноді виявляється заразливо. Вчені довели це, показуючи групам піддослідних мишей відео, на якому сверблять інші миші. Дивляться гризуни теж стали часто чухатися, немов у них щось свербить.

Види сверблячки

За масштабами прояву виділяють наступні види свербіння:

  • локалізований - відчуття з'являються в строго визначеному місці, що допомагає з'ясувати причину неприємного явища;
  • генералізований - симптоми можуть проявлятися по всьому тілу, що буває наслідком інфекцій, серйозних внутрішніх захворювань, імунних порушень, психічних проблем.

Під час прийому у лікаря варто обов'язково розповісти, де саме у вас свербить шкіра, коли це почалося і чи є інші симптоми.

Чому свербить шкіра - можливі проблеми

причини свербіння шкіри

Зрозуміло, що з відчуттям свербежу після комариного укусу стикався кожен. Це абсолютно нормальна реакція. Але чому тіло може свербіти тривалий час і дуже часто? Це сигнал вашого організму про те, що з ним щось не так. З таким симптомом потрібно розбиратися серйозно, тим більше що свербіж може відрізнятися за інтенсивністю, як і біль: від слабкого до нестерпного, коли людина буквально роздряпує собі шкіру.

Якщо ви ставите питанням, чому тіло може свербіти без очевидних причин, ознайомтеся зі списком можливих проблем і обов'язково запишіться до дерматолога:

  1. Дерматити, псоріаз, екзема. Ці дерматологічні захворювання з'являються при впливі зовнішніх і внутрішніх факторів. Крім свербежу також можуть бути почервоніння, лущення, висипання та інші симптоми.
  2. Надмірна сухість шкіри. В цьому випадку свербіння варто розглядати як «прохання про допомогу» з боку вашого тіла. Шкірі не вистачає зволоження, тому вона сигналізує про це. Неприємні відчуття можуть бути викликані переохолодженням, невідповідними гігієнічними засобами, жорсткою водою, сухістю повітря і ін.
  3. Алергія. Причина свербіння криється в гістаміну, на виділення якого реагує наше тіло. Шкіра може свербіти в різних місцях і дуже сильно, завдаючи масу занепокоєння.
  4. Грибки, паразити, віруси, бактерії. Цих патогенних мікроорганізмів існує величезна безліч. Тільки лікар може правильно встановити захворювання.
  5. Авітаміноз. Причина свербіння в дуже серйозній нестачі вітамінів і мінералів. Симптом пройде, як тільки ви відновите цей дефіцит.
  6. Захворювання внутрішніх органів і систем. Сверблячка шкіри є симптомом дуже серйозних хвороб крові, нирок, печінки, нервової системи та ін. Тому ні в якому разі не варто нехтувати консультацією лікаря.
  7. Психічні захворювання. Ця форма відрізняється досконалим відсутністю видимих ​​причин, які змушують людину свербіти. Зазвичай при цьому шкіра починає свербіти під час стресів, депресії і переживань.
  8. Гормональна перебудова. Через це фактора шкіра починає свербіти зазвичай під час вагітності. Рівень гормонів в тілі змінюється, а на ці зміни реагують органи і системи.

Вчені з'ясували, що при постійному свербінні люди відчувають дискомфорт і депресію в тій же мірі, що і при хронічних болях. Тому настійно рекомендуємо не затягувати із з'ясуванням причин цього тривожного симптому. Шкіра свербить не просто так, і обов'язково варто дізнатися, чому це відбувається.

Останні статті

Лущиться шкіра на долонях
Суха шкіра рук
Облазить шкіра
Тріскається шкіра на пальцях
Типи шкіри обличчя
Лущитися шкіра обличчя

Схожі статті

Лущиться шкіра на долонях
Суха шкіра рук
Облазить шкіра
Лущитися шкіра обличчя
Проблемна шкіра
Суха шкіра причини
Алергія на шкірі у дорослих
Суха шкіра обличчя
Лущитися шкіра на голові

Залиште свій коментар

Відправляючи повідомлення, ви підтверджуєте, що ознайомилися з "Угодою користувача" та "Політикою конфіденційності"